remont mieszkania

Sztukateria gipsowa

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej nie jest łatwą sztuką.
Sztukateria gipsowa to sztuka, która z całą pewnością góruje nad innymi rozwiązaniami technologicznymi w dekoracji wnętrz.
Zapotrzebowania na tego typu prace jest coraz większe między innymi dlatego, iż gips jest bardzo naturalnym i ekologicznym materiałem. Ponadto jest bardzo trwały i odporny na większość uszkodzeń. Z upływem lat nie traci swoich właściwości.
Odpowiednio wykonany montaż sztukaterii gipsowej daje świetny efekt. Poza tym nie widać nawet łączeń elementów. Dodatkowym plusem jest także to, że wyroby gipsowe można stosować na zewnątrz, pod warunkiem odpowiedniego zaimpregnowania elementów i pomalowania ich odpowiednimi farbami, tak aby dostosować je do warunków atmosferycznych. Poza tym na przykład bloczki gipsowe stosowane pojedynczo lub systemowo dają możliwość częściowego bądź pełnego dzielenia przestrzeni. Pełne dzielenie wymaga estetycznego wykończenia łączenia pomiędzy ścianką a sufitem. Ważną cechą modułów jest łatwość i szybkość montażu, które zdecydowanie odróżniają je od dotychczasowych technologii tworzenia takich aranżacji.